Renkli Doppler Ultrason

Varis tanısında en sık kullanılan yöntem...

Ayrıntılı muayene ve sorgulama sonrası, damar renkli doppler ultrasonu çekilerek hangi damarlarda problem olduğu tespit edilmeli ve damar haritası çıkarılmalıdır. Hangi toplardamarın hasta olduğu, ne kadar hasta olduğu, daha önceden bu damarın ne kadar hasar gördüğü, tıkanıklık oluşmuşsa ne kadar kalıntı kaldığı belirlenmelidir. Çünkü tüm bunlar tedavinin seyri ve tipini belirlemede çok önemlidir.

Kliniğimizde ayrıntılı renkli doppler inceleme sonrası tedavi tipi belirlenmekte ve hastaya doğru tedavi yöntemi belirlenerek yaklaşılmaktadır. Doğru tedavi yöntemini doğru bir şekilde uyguladığımızda, hastamızın tedavi sonuçları da iyi olmaktadır. 

Varis için çekilecek venöz renkli doppler ultrason, hastanın durumuna göre yaklaşık 20-60 dk sürebilmektedir. Hızlı çekilen bir doppler de bazı problemli damarlar gözden kaçabilir. Ve bu nedenle tedavide eksik yapılabilir. Başka hastanelerde yada merkezlerde çekilen venöz renkli doppler ultrasonları yüzde yüz doğru kabul edemiyoruz. Bozuk damarları ve bozulma derecesini tedavinizi yapacak olan hekimin  belirlemesi, tedavi başarısını olumlu yönde etkileyecektir.  

Başarılı bir tedavi, başarılı renkli doppler ve muayene gerektirir. 

Muayene ve detaylı renkli doppler ultrason için size bir saat ayırıyoruz. Bu nedenle sadece randevu ile çalışıyoruz. İletişim sayfamızdaki telefonları arayarak randevunuzu oluşturabilir, sağlıklı bacaklar için ilk adımı atabilirsiniz.

Hızlı iletişim
  • +90 242 538 8234
  • +90 546 530 4050
  • bilgi@alanyaveinclinic.com
İletişim Formu
Hızlı iletişim