Kılcal Damar Tedavileri / Lazer & Radyofrekans

Lazer ya da Radyofrekans, son teknolojileri kullanıyoruz.

İnce çizgiler şeklinde deride belirginleşen damarlara ”Telenjiektazi” diyoruz. Daha çok kozmetik sorun yaratırlar.
Bu damarlar spider (örümcek ağı) şeklinde dallanan, hafif deriden kabarık ya da noktasal tarzda olabilir. Yüzde daha çok burun kenarı ve göz altı bölgede görülse de boyuna kadar yayılabilmekteler. Hatta omuz ve sırt bölgesinde , göğüs bölgesinde de görülebilmekteler. Telenjiektazilerle bacaklarda daha sık karşılaşıyoruz.

Kliniğimizde telenjiektazilerin tedavisinde; etkili ve güvenilir yöntemler olan lazer ve radyofrekans uyguluyoruz. Bu lazer cihazları, epilasyonda kullanılan lazer cihazları ile karıştırılmamalıdır. Dalga boyları ve uygulama başlıkları farklıdır. Genelde telenjiektazilerin sıklığına göre birkaç seansta yüksek oranda telenjiektazileri yok ediyoruz.


İşlem sonrası yazacağımız bakım kreminin mutlaka kullanımı gerekmektedir. Ayrıca uygulama bölgesi güneş ışınlarına maruz kalmamalı, kalacak ise yüksek faktör koruyucu güneş kremleri kullanılmalıdır. Oluşabilecek hafif kızarıklık ve tahriş bir kaç gün içinde düzelmektedir. İşlemden 3-4 hafta sonra yapılacak kontrol muayenede ek seans gerekliliğine karar verilir. Ve gerekiyorsa tekrar kılcal damarlara lazer uygulanır. 

Bu işlemler öncesinde varsa; gözle görünmeyen bozuk damarlar doppler ultrasonla saptanmalı ve tedavi edilmelidir. Ayrıca kılcalları besleyen, biraz daha kalın retiküler varisler varsa skleroterapi (köpük tedavisi) ile öncesinde tedavi edilmelidir. Başarı için bu tedaviler şarttır. Renkli dopplerde bozuk damar yoksa ve retiküler varisler yoksa direkt uygulanabilir.

Hızlı iletişim
  • +90 242 538 8234
  • +90 546 530 4050
  • bilgi@alanyaveinclinic.com
İletişim Formu
Hızlı iletişim